Listeler

2019’un En Çok Okunan İçerikleri

Yayın tarihi: Kelime sayısı: 503

Yılın her günü yeni bir tartışma başlığının karşımıza çıktığı, adaletsizliğin, hukuksuzluğun, fakirliğin, insan kayırmacılığın öne çıktığı bir yılı daha geride bıraktık. Gündem pek yoğundu ve çoğu zaman bir önceki günün hızlıca son bulmasını ve yeni günün bir öncekini aratmamasını umduk. Nihayetinde koca bir yılı ardımızda bırakıyoruz. 2019 bu anlamda içerikler ve etkinlikler açısından durağan olsa da benim kişisel olarak bolca yeni bilgi edindiğim, bolca spor yaptığım, beslenme biçimim ile ilgili kendimi geliştirdiğim bir yıl olma özelliğine sahip. 2020 umut ediyorum ki edindiğim bu bilgileri sıklıkla paylaşabileceğim bir yıl olacak. Dolayısıyla, 2020 boyunca paylaşacağım içerikler daha beslenme ve spor ağırlıklı olacak diyebilirim. Bu yazılardan haberdar olmak için e-bültene kayıt olmanızı öneririm.

2019’un En Çok Okunanları

Bu yazı ile birlikte geçmişe dair bir kayıt oluşturmak istiyorum. YouTube kanalıma planladığım kadar önem veremedim. 2020 bu anlamda ne getirecek bilemiyorum. Bu nedenle videolar için bir liste oluşturamadığım için üzgünüm. Aşağıda, 2019 yılının öne çıkan yazılarını görebilirsiniz.

Popüler Yazılar

Diğer Yazılar

Yeni Planlar

Belirttiğim gibi 2019 spor dolu bir yıl oldu; bisiklet, yürüyüş, sea kayak hala vazgeçilmezlerim olsalar da tenis ve tai chi de artık listede yer almakta. Uzun bir ara verdiğim bouldering de yine yakın zamanda içeriklerde sıklıkla yer bulacak. Ancak, asıl önemle üzerine duracağım konu bu spor türleri çerçevesinde sporcu beslenmesinin nasıl olacağı… Bitki bazlı (plant-based) beslenme ve spor ilikisine dair pek çok yanlış bilgi mevcut ve bu nedenle kişisel tecrübelerim çerçevesinde bu konuya dair anlatımlarım olacak.

Elbette geziler de devam edecek. 2019 yılında edindiğim bedenen ve zihnen gelişimin faaliyetlere nasıl yansıyacağını beraber göreceğiz.

2020 yılının bol bereket, huzur ve sağlık getirmesi temennisi ile…

Hey! Bir dakika!

Yeni içeriklerden haberdar olmak ister misin?


Kayıt Ol!

Etiketler

Yorumlar

Yazıyla ilgili düzenleme gönder!

Neden Yoldan Çıktım?

Neden Yoldan Çıktım?
Ekoyurttaş. Yazar, çizer, yürür-gezer, bisikletle ulaşır. Daha az tüketmenin, tüketmekten çok üretmenin, dönüştürmenin yollarını arar, paylaşır.

Sonraki Yazı

Beslenme

Bakliyat / Yemeklik Baklagiller

Bitki temelli beslenme ile ilgili deneyimlerimi ve bu bağlamda derlediğim notlarımı toparlamaya çalışırken sıklıkla baklagiller ve...

Önerilen Yazılar