Açık Ev Etkinlikleri

Açık Ev Nedir?

Açık Ev, zaman içerisinde biriken araç ve bilginin kullanımı için kişisel alanımı benzer amaç ve hedefler doğrultusunda hareket eden kişi ve topluluklara açmam olarak özetlenebilir. Fikrin temelinde yatan neden, dijital ve/ya fiziksel bir çok ortamda gerçekleştirdiğim eğitimleri sahip olduğum araç ve bilgi ile başkalarının da kullanımına izin vermek, başkalarının da fikir ve becerilerinden faydalanabilmek. Diğer yandan, düzenli olarak icra edilen yavaş yaşam, ekolojik beslenme, gıda topluluklarının parçası olma gibi bir çok duruma da yerinde tanıklık edebilmek de mümkün hale gelmekte.

Bu amaçla şimdiye kadar düzenlediğim atölyeleri belirli sınırlandırmalar dahilinde başlıklar halinde açık ev sürecinde de devam ettiriyorum.

Açık Ev Katılım Kuralları Nelerdir?

Temel sınırlandırmam başlıklar konusunda bir farkındalığa sahip olunması gerekliliği. İlgili başlıklara dair bir çok içeriğe dair hali hazırda yazılar yayınladım. İkinci kural ise bilgi paylaşımı. Ekolojik yaşam sürecinde karşılaştığınız sorunlar neler oldu ve ne tür çözüm yöntemlerine başvurdunuz? gibi sorulara cevaplarınızın olması yeterli. Son kural ise zaman uygunluğu. Katılımlar bir sonraki ay için değerlendirilmekte. Formu uygun şekilde doldurup gönderilmesinin ardından paylaşılacak Google Calendar linki üzerinden uygun zamanları ve katılımcı sayıları takip edilebilirsiniz.

Kişisel Bilgileriniz

Katılmak İstediğiniz Etkinlikler (gerekli)


İlgili Sayfalar

Kitaplık

06-05-2018

Instagram

That was so sketchy on Instagram