Mug & Matara

Goat Story Coffee Mug

Yayın tarihi: Kelime sayısı: 415

Keşfi Kahve sayesinde edindiğim GOAT STORY Coffee Mug, standart mug formlarının dışındaki boynuzu andıran tasarımıyla insana kendini bir viking gibi hissettiriyor. Özellikle şehir içi kısa mesafeli yürüyüşlerde (bkz. hiking), gezilerde yanımdan ayırmadığım, sırt çantamdan eksik etmediğim Goat Mug‘ın sanırım en büyük eksiği formu kadar işlevselliğine önem verilmemiş olması. Isı koruma süresi oldukça kısa olan mug genel olarak gün içerisinde hızlı tüketebileceğiniz içecekler için uygun denebilir. Ürünün BPA Free ve sızdırmaz (100% Leak Proof) olarak nitelendirilse de sıcak içeceklerde kendi adıma pek kullanma taraftarı değilim.

Slovenya’da başlayan bir hikaye var Goat Story Coffee Mug‘in ardında. Marka 2014 yılında kurucusu Anze Miklavec tarafından, kickstarter sitesinde halkın beğenisine sunuluyor. Fonlama süresi boyunca 450.000$ üzerinde bağış toplayarak üretim aşamasına geçen ürün tasarımı kadar üretim aşamasıyla da oldukla olumlu bir etki yaratıyor. Hatta, süreç içerisinde alternatif ürünler geliştiriliyor, var olan ürünler geliştiriliyor ve kahve severlerde oldukça başarılı, güçlü bir ilişki kurularak yeni yeni fikirlere evrilerek markaya çok farklı bir dinamizm sağlıyor. Tüm bu süreç içerisinde yer alıp, gelişmeleri yakından takip edip ürünü temin etmemek olmazdı elbette.

Taksim Medyanı’ndan Baltalimanı Japon Bahçesi‘ne yürüyüşü gibi kent içi yürüyüşlerde severek kullandığım mug özellikle ayarlanabilir omuz askılığı sayesinde kolaylıkla taşınabiliyor. Ayrıca, sıcak içeceklerde elinizin yanmasını önceleyen parça yönü değiştirilerek altlık haline getirilebiliyor ve böylelikle mugu masanızda dikey olarak konumlandırabiliyorsunuz. Bütün özellikler genel olarak değerlendirildiğinde fonlamanın sonucunda hem tasarım hem de işlev olarak başarılı bir ürün ortaya çıktığını söylemek mümkün. Farklı ebat ve renklerde tasarım kadar kullanım kolaylığının da öncelikli tutulduğu mug’lar ile ilgili Türkiye’de de önemli satış çalışmaları gerçekleştirilmekte. Ofiste, günlük kullanımlar için tavsiye edebilirim. Ancak, uzun süre sıcak kalmasını istediğiniz içecekler için çok iyi bir tercih olmayacağını da eklemeliyim.

Hey! Bir dakika!

Yeni içeriklerden haberdar olmak ister misin?


Kayıt Ol!

Etiketler

Yorumlar

Yazıyla ilgili düzenleme gönder!

Neden Yoldan Çıktım?

Neden Yoldan Çıktım?
Ekoyurttaş. Yazar, çizer, yürür-gezer, bisikletle ulaşır. Daha az tüketmenin, tüketmekten çok üretmenin, dönüştürmenin yollarını arar, paylaşır.

Sonraki Yazı

Çadır

Husky Falcon 2 Çift Kişilik Extreme Çadır

Severek ve kalitesine güvenerek kullandığım çadırlarımdan biri Falcon 2. Hatta, kimi zaman özellikle çadırın özelliklerini test edebilmek...

Önerilen Yazılar