Görsel Kaynağı: Merrell AllOut Blaze at Summer Outdoor Retailer 2013
Ayakkabı

Merrell All Out Blaze Aero Hiking Ayakkabısı

Yayın tarihi: Kelime sayısı: 429

Sıklıkla yürüyüşe çıkan biri olarak Merrell All Out Blaze Aero Sport‘u düz ve engebesiz arazilerde keyifle giydiğimi söyleyebilirim. Merrell ayakkabılarla ilgili yapılan en yoğun eleştirilerin havalandırma sorunlarıyla ilgili olmasına karşın All Out Blaze Aero Sport fileli yapısı ile doğal bir şekilde havalandırma sağlayarak bu sorunu çözmüş görünüyor.

Sıcak havalarda, sulak arazide rahatlıkla giyilebilir özelliklerde tasarlanmış yapısı sayesinde özellikle Polonezköy, Belgrad Ormanı gibi düzenlenmiş parkurlarda ve günübirlik rotalarda tercih edilebilir. Likya Yolu gibi taşlık, kayalık arazilerde ince tabanı nedeniyle pek konforlu olmadığını bilmelisiniz. Ek olarak, kış aylarında şehir içi yollarda da oldukça kaydırdığı ve düşme riski oluşturduğu bir gerçek.

Merrell All Out Blaze Aero Sport

368 gr. ağırlığındaki ayakkabı, özellikle hız ve çeviklik sunduğu için tercih edilebilir. Tasarımın bütünlüğü ve sade görünümünü bozmayan havalandırmalı ağ yapısı ayakların hem hava almasını hem de hızlı bir şekilde kurumasını sağlıyor.

Merrell All Out Blaze Aero Sport ayakkabı, ayak yapısına uyum sağlayan Omni-Fit™ bağcık sistemi, topuk bölümünde yer alan bantlar, koku yapmayan nefes alabilir M-Select™ FRESH örgü astarı ile sade ve kullanışlı bir ayakkabı olarak nitelendirilebilir.

Ayakkabının hafifliği uzun yürüyüşlerde oldukça hissedilir bir avantaj sağlıyor. Tabanda kullanılan bu hafif ve dayanıklı Vibram® özelliği orta tabanda kullanılan UniFly™ darbe emme sistemiyle birlikte oldukça rahat yürümenizi sağlıyor. Ancak, bir kaç günlük yürüyüşlerde tabanın ince yapısı özellikle taşlı yollarda belirgin bir rahatsızlık oluşturuyor. Bu nedenle uzun yürüyüşler için alternatif bir ayakkabı tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Ayakkabıyı şehir içerisinde sürekli giyiyorum, ek olarak Likya Yolu‘nda 200 km.’den fazla yolda kullandım. Taban kenarlarının deforme olmasının dışında, ayakkabının sunduğu özelliklerin rotaya yetersiz gelmesini saymazsak, ki o da benim yanlış tercihimden kaynaklanıyor, ekstra bir yıpranma ya da kusur durumu ile karşılaşmadım.

Teknik Detaylar

  • Saya: Kafes tip havalandırmalı örgü kumaş
  • Astar: Koku yapmayan nefes alabilir M-Select™ FRESH örgü astar
  • İç Tabanlık: TPU Anatomik
  • Alt Taban: Vibram™
  • Orta Taban: UniFly™ darbe emme sistemli 5mm eğimli
Hey! Bir dakika!

Yeni içeriklerden haberdar olmak ister misin?


Kayıt Ol!

Etiketler

Yorumlar

Yazıyla ilgili düzenleme gönder!

Neden Yoldan Çıktım?

Neden Yoldan Çıktım?
Ekoyurttaş. Yazar, çizer, yürür-gezer, bisikletle ulaşır. Daha az tüketmenin, tüketmekten çok üretmenin, dönüştürmenin yollarını arar, paylaşır.

Sonraki Yazı

Su Çantası

Karrimor Hydration Bladder Camel Bag

Kullandığım bir diğer Karrimor ürünü olan Hydration Bladder Camel Bag‘i özellikle satın almamın 2 nedeni var. İlki Likya Yolu...

Önerilen Yazılar