Reklam & Sponsorluk

Genel olarak kendi araştırmalarım sonucu edindiğim ürünlerle ilgili yorumlarımı deneyimlediğim şekilde paylaşmaktayım. Bu durum sitedeki tüm içerikler için geçerli elbette. Kişisel gözlem ve deneyimler kimi durumlarda içeriğe ulaşan ziyaretçilerde satışa yönelik bir tutum oluşturmayabilmekte. Bu nedenle, Yoldan Çıktım için tüketimi teşvik edecek, lüks vb. marka/ürün içerikleri oluşturmamak gibi bir kural söz konusu.

Kimler Reklam Verebilir?

Ekolojik ve inovatif ürün ve servislerler ile ilgili deneyim aktarımında bulunmaktayım. proje geliştirme süreçlerine dahil olmaktayım. Ek olarak, kişisel projelerimi de (yine yukarıdaki bağlamla sınırlı bir şekilde) ilgili konular içerisinde referans göstermekteyim. Diğer yandan, kar amacı gütmeyen, sosyal ve kültüren fayda sağlamak amacıyla hareket eden kurumlara ve benzer amaçla hareket eden kişi ve girişimlere ücretsiz olarak destek vermekteyim.

Reklam ve Sponsorluk Kapsamı Nedir?

Reklam ve sponsorluk belirli bir araştırma, içerik, sayfa ve proje ile sınırlı olabileceği gibi genel ve uzun dönem için de söz konusu olabilir. Elbette araştırma, içerik, sayfa ve projeler genel reklam ve sponsorlukların dışında tutulacaklardır. Banner alanları ve içerikler bu amaçla kullanılabilir. Ürün ve servis önerilerinin yer aldığı ve karşılığında fatura kesilen her süreç görünür bir şekilde reklam ibaresiyle birlikte sunulur. Site üzerinden sağlanan gelir içerisinden ziyaretçiler için ayırdığım bir pay mevcut oluyor ve bu payı hediye olarak bir çekilişle ya da benzeri bir eylem üzerinden paylaşmaya özen gösteriyorum.

Türkiye’nin Yerli Gazozları sayfasından elde edilen reklam gelirle Ankete katıl, hediye gazozu kap! başlığı altında bir içerik oluşturuldu. Senin Favori Gazozun Hangisi? başvuruları üzerinden çekilişle 1 ziyaretçiye 39 TL değerinde gazoz gönderildi.

Reklam Türleri

  • İçerik (Araştırma ve/ya Ürün Tanıtım İçeriği)
  • Banner (Sabit Alanlar ve Rastgele Alanlar)
  • Video İçi Ürün Yerleştirme
  • Video Ürün Tanıtımı

Ücretlendirme

Ürün/servis detayları, süre, reklam türleri ve diğer detaylara bağlı olarak belirlenmektedir.

Site Bilgileri

Yayın başlangıcı: 19 Haziran 2016
Toplam içerik sayısı: 140

Ziyaretçi Trafik Bilgileri

1-30 Kasım 2017
9.839 Organik, 1.295 Doğrudan, 167 Referans, 111 Sosyal, 3 Diğer

19 Haziran 2016 – 30 Kasım 2017
45.441 Organik, 7.842 Sosyal, 6.929 Doğrudan, 405 Referans, 172 Diğer

Reklam ve Sponsorluk Teklifi

Kişisel Bilgileriniz

Mesajınız

Cevaplandırma süresi

Mesajlara genelde aynı gün dönüş yapmaya özen gösteriyorum. Bir şeyler ters gitmiş ve hala cevap verememişsem Instagram, Twitter ve Facebook üzerinden de konuyu paylaşabilirsin.


İlgili Sayfalar